Spolumajitel vývojářské společnosti STRV
David Semerád studoval v letech 2007 - 2009 na naší fakultě bakalářský obor Agricultural Economics and Management, 2009 – 2011 absolvoval na PEF navazující obor Informatics. V současné době je spolumajitelem a výkonným ředitelem tuzemské vývojářské společnosti STRV, která se zabývá vývojem mobilních aplikací na zakázku. Momentálně se STRV snaží vstupovat do start-upů ve Spojených státech.
Prvním počinem se stal vývoj celé webové aplikace pro crowdfundingovou službu Rich Uncles. Portál funguje v zahraničí, především v Kalifornii, a je zaměřený na investice do nemovitostí s garantovaným až dvanáctiprocentním výnosem. K prvním investorům patří třeba Sean Rad, výkonný ředitel globální mobilní seznamky Tinder. (zdroj: HN)
V roce 2003 začal David Semerád podnikat jako živnostník, vytvářel webové stránky, webové aplikace a následně přešel k mobilním aplikacím. V roce 2004 založil společnost uLikeIT specializovanou na mobilní aplikace. V roce 2014 firma změnila název na STRV (pozn. zkr. anglického slova strive = usilovat). Společnost se stále rozvíjí a roste a nyní dosahuje měsíční obrat 600 tisíc dolarů (cca 14,5 milionů Kč). Zaměstnává 100 lidí a neustále nabírá nové vývojáře.
Rozjetý český podnik navázal spolupráci i s Facebookem a obě firmy chystají pilotní projekty pro virtuální realitu spojenou s brýlemi Oculus Rift. Ze STRV se také odštěpují dva původně interní projekty, konkrétně aplikace pro rychlý rozvoz jídla po Praze nazvaný Ordr a seznamka Lavendr. Z těch se staly samostatné společnosti s většinový podílem STRV.
David Semerád věří na ambiciózní podnikatelské vize. Řídí se slovy Steva Jobse, který řekl, že ti lidé, kteří jsou tak drzí a bláhoví, že si myslí, že změní svět, jsou ti, kteří ho skutečně změní. Téhle myšlenky se drží a doporučuje ji i začínajícím podnikatelům. Říká, že člověk je schopný dosáhnout toho, co si vysní. Je podle něj třeba nebát se, věci zkoušet a dávat si vysoké cíle. Když člověk necílí vysoko, vysoko se nedostane.
Více informací naleznete na stránkách Hospodářských novin.