Po schválení dokumentů přihlášky na zahraniční univerzitě obvykle obdržíte ze zahraničí další instrukce formou Akceptačního emailu či rovnou Akceptační dopis obsahující vaše osobní informace (např. jméno a datum narození) a přesné termíny mobility (včetně tzv. Welcome day/week, jazykových kurzů aj.). Akceptační dopis je možné využít při žádání o vízum do země dané partnerské univerzity.
Po akceptaci budete vybírat zahraniční předměty týkající se vašeho studijního programu, včetně možnosti studia 1 zahraničního jazyka, v celkovém počtu 30 ECTS (= 15 US credits) za semestr, abyste splnili podmínky výjezdu a byli podpořeni stipendiem. Pokud výběr neumožňuje získat 30 ECTS (např. CNU) či máte problém během studia splnit daný předmět, ihned kontaktujte fakultního koordinátora Ing. Veroniku Brecklovou.
Samotný přehled předmětů i s počtem kreditů musí být odsouhlasen fakultním koordinátorem (viz závazné prohlášení studenta).
Pozn.: V některých případech probíhá výběr předmětů již v rámci přihlášky partnerské univerzity a je upřesněn po přijetí do studia v samotném systému zahraniční univerzity.
O vízum si žádáte sami, tj. zajistíte si i potřebné dokumenty. Fakultní koordinátor vám může vydat na požádání jen „Potvrzení o nominaci“ na partnerskou univerzitu s předběžnou výší stipendia a „Doporučující dopis“ fakultního OMV.
Žádostí o výjezd oznamujete svůj záměr zahraničního studia. Podává se v „uis – kontaktní centrum – zahraniční oddělení“.
Žádost o výjezd obsahuje následující:
Předmět podnětu | Mimoevropský studijní pobyt |
Název zahraniční univerzity / podniku | EN název partnerské univerzity |
Začátek výjezdu* | Welcome week či začátek semestru |
Konec výjezdu* | Poslední den zkoušky anebo semestru |
Příloha | Akceptační dopis |
Žádost o výjezd prochází kontrolou na studijním oddělení, zda-li máte splněné své studijní závazky nutné pro výjezd. V případě nesplnění některého ze studijních závazků vám bude žádost o výjezd vrácena. Je-li vaše studium v pořádku, pak se žádost schválí a výjezd zapíše do uis, na základě čehož se v uis otevře tzv. „checklistr“ sloužící jako uložiště dokumentů mobility.
Pozn.: V případě, že z důvodu výjezdu musíte opakovat ročník či si chcete sloučit stávající a nadcházející ročník v jeden akademický rok, využijte tzv. Individuální studijní plán (ISP) podaný na studijní oddělení nejlépe do konce června.
- název a přesnou adresu bankovní pobočky v ČR,
- číslo účtu a měnu účtu (CZK),
- specifikaci za účelem „k výplatě stipendií“,
- platnost po celou dobu trvání pobytu i poté, dokud se nedořeší dokumenty z pobytu (pro případ změny doby pobytu a doplatku stipendia).
Doporučujeme pojištění od ERV, které splňuje veškeré požadavky a limity cestovního pojištění.
Pokud si sjednáte pojištění u jiné pojišťovny, musí být s minimálně stejnými podmínkami a limity a fakultní OMV si vyhrazuje 30 dní na porovnání smluvních podmínek!
Potvrzení o pojištění vložte do checklistu v uis.
Pozn.: Některé univerzity vyžadují uzavření místního pojištění (většinou jde jen o zdravotní pojištění), zde pozor na splnění všech podmínek, popřípadě se dopojistit.