Doc. Ing. Ladislav Pilař, MBA, Ph.D. Katedra managementu a marketingu PEF ČZU v Praze Garant výzkumného týmu
Ladislav Pilař se dlouhodobě se zaměřuje na analýzu sociálních médií a sociálních sítí. V roce 2021 habilitoval v oboru Management s habilitační prací na téma Identifikace postojů skupin na základě analýzy hashtagů na sociálních sítích. Byl vedoucí projektu komercionalizace vědy a výzkumu s cílem komercializace výsledků výzkumu v oblasti analýzy sociálních médií. Výsledkem byl autonomní software SNAFR (Social Network Analyser For Research), který zprostředkovává data ze sociální sítě Twitter pro vědecké účely. Je autorem 12 článků v impaktovaných časopisech. Dle WoS: 60 citací bez autocitací, H-index:5; Scopus: 76 citací bez autocitací, H-index: 7; Google Scholar: 230 citací, H-index: 9.
Ing. Lucie Kvasničková Stanislavská, Ph.D. Katedra managementu a marketingu PEF ČZU v Praze Lucie Kvasničková Stanislavská získala doktorát v doktorském studijním programu Management se zaměřením na společenskou odpovědnost, které se věnuje i nadále. Zároveň se zabývá analýzou sociálních médií a sociálních sítí, obě oblasti propojuje. Je spoluautorkou 7 článků v impaktovaných časopisech.
Ing. Roman Kvasnička, Ph.D. Katedra systémového inženýrství PEF ČZU v Praze
Roman Kvasnička získal doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti interoperability znalostí. Od počátku své akademické kariéry je členem týmu zabývajícím se znalostními jednotkami. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci měkkých systémových metodologií do procesu přenosu znalostí v kontextu moderních informačních technologií.
Ing. Jana Pitrová, Ph.D. Katedra managementu a marketingu PEF ČZU v Praze
Jana Pitrová zaměřuje svůj výzkum na inovativní business modely, krátký dodavatelský řetězec a analýzu sociálních médií s přesahem do oblasti agroturistiky a malých farem. V současné době vede několik mezinárodních projektů spolupráce a kooperace pod programem Erasmus plus, absolvovala stáže na zahraničních univerzitách v USA, na Tchaj-wanu a v Jižní Koreji. V databázi Scopus má započteno 6 publikovaných článků jako hlavní autorka, 16 jako spoluautorka, 26 citací, h-index 3.
prof. Ing. Ivana Tichá, Ph.D.
Ivana Tichá má za sebou významnou mnohaletou publikační a grantovou aktivitu. Vědeckým pracovníkem je od roku 1996. Do současné doby publikovala více jak 70 článků včetně 12 v impaktovaných časopisech. Jako hlavní řešitel a spoluřešitel mnoha grantů (TAČR, GAČR, NAZV, VZ MŠMT, 5. rámcový program EU a další) má dlouholeté zkušenosti s vedením velkých týmů včetně mezinárodních. Dlouhodobě se věnuje managementu znalostí, což je využito v poslední fázi frameworku SNAFR - reprezentace znalostí.
Ing. Josef Pavlíček, Ph.D. Katedra informačního inženýrství PEF ČZU v Praze
Josef Pavlíček se dlouhodobě věnuje oblasti praktického využití umělé inteligence a strojového vidění. Hlavním směrem je analýza obrazu z digitálních fotografií a videostreamu. Cílem jen v obraze nalézt požadované body zájmu. Praktické výsledky prezentoval implementoval v oblasti rozpoznání hnízdícího ptactva, vady materiálu, nalezení polohy umělých očních čoček, rozpoznání písma, chorob na listech a plodech ovocných dřevin. Josef se dále podílí na automatizaci strojového vidění s přesahem do robotizace a to jak v akademické sféře (soutěže Filed robot) tak v průmyslu USPIN s.r.o.
Ing. Adéla Hamplová
Adéla Hamplová je silně sebemotivovanou a zodpovědnou studentkou 3. ročníku doktorského studijního programu “Systémové inženýrství a informatika” se specializací na umělou inteligenci, a to jak každoroční výuku teoretických základů, tak praktické sestrojování neuronových sítí a využití v různých aplikacích od predikce časových řad, jako je například analýza komunikace na sociálních sítích, přes klasifikaci obrazu pro strojové vidění. V průběhu svého studia se podílí na množství grantových projektů, několik vlastních jako hlavní řešitel, a několik jako sekundární. Pravidelně se účastní mezinárodních vědeckých konferencí.