doc. Ing. Milan Houška, Ph.D. - Garant výzkumného týmu
Získal doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti matematického modelování. Následně se habilitoval v oboru Systémové inženýrství, obhájil habilitační práci zaměřenou na znalostní jednotky a jejich modelování. Jeho vědecká činnost je svázána již od počátku s orientací výzkumu na znalostní inženýrství na Katedře systémového inženýrství. Je leaderem týmu, který definoval a zavedl pojem „znalostní jednotka“, zabývá se znalostním inženýrstvím ve všech jeho aspektech.
Ing. Martina Houšková Beránková, Ph.D.
Získala doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti komunikace uživatelů s matematickými modely. Významnou součástí její disertační práce byly znalosti a jejich vymezení, dále pak jazykové operátory využívané v komunikaci a osobnost uživatele. Její vědecká činnost je svázána již od počátku s orientací výzkumu na znalostní inženýrství na Katedře systémového inženýrství. Je součástí týmu, který definoval a zavedl pojem „znalostní jednotka“. Věnuje se tvorbě znalostně strukturovaných textů a měření efektivnosti znalostí pomocí eye-trackingu.
Ing. Tereza Horáková, Ph.D.
Získala doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti měření efektivnosti znalostí. Její vědecká činnost je zaměřena na práci se znalostí jako objektem. Zkoumá specifikaci znalostních textů prostřednictvím kvantitativních charakteristik, vliv struktury vzdělávacího textu na výsledky učení. Realizovala experiment zaměřený na rozdíly v mozkové činnosti při práci s běžně a znalostně strukturovanými texty pomocí funkční magnetické rezonance. Pracuje s pokročilými metodami statistické analýzy dat včetně SW podpory (Statictica 12, moduly Text mining a Data mining).
Ing. Kristýna Nováková Mudrychová, Ph.D.
Získala doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti měření efektivnosti znalostně strukturovaných textů. Její vědecká činnost je zaměřena na hodnocení znalostí. Její výzkum je orientován na porovnání charakteristik znalostně a běžně strukturovaných textů pomocí eye-trackingu. Dále se zaměřuje na identifikaci a kodifikaci atributů měření efektivnosti investic do znalostí s využitím obsahové a kontextové analýzy. Pracuje s řadou SW produktů, např. Tobii Pro Studio (eye-tracking), Tovek Tools (obsahová a kontextová analýza), Statistica 12 a řada dalších.
Ing. Roman Kvasnička, Ph.D.
Získal doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti interoperability znalostí. Od roku počátku své akademické kariéry je členem týmu zabývajícím se znalostními jednotkami. Dlouhodobě se zaměřuje na aplikaci měkkých systémových metodologií do procesu přenosu znalostí v kontextu moderních informačních technologií.
Ing. Michal Peták, Ph.D.
Získal doktorát v doktorském studijním programu Systémové inženýrství v oblasti práce s neurčitostí ve znalostních systémech pomocí fuzzy znalostních jednotek včetně operací se znalostními jednotkami. Jeho vědecká činnost je zaměřena na implementaci znalostních jednotek do prostředí znalostních systémů, dále se věnuje způsobům zobrazení neurčitosti ve znalostních a expertních systémech a inferenčním metodám v prostředí neurčitosti. Modeluje v programu Matlab, je konzultantem ERP systémů a v rámci tohoto výzkumného týmu se rovněž věnuje přenosu výsledků výzkumu do praxe.