Předání certifikátů SAS a Statistica na PEF ČZU

Provozně ekonomická fakulta společně s externími partnery z praxe, společností SAS Institute, s. r. o. a datovou akademií DataBon s. r. o., ocenily dne 27. 6. 2024 softwarové a statisticko – analytické dovednosti 11 studentů Provozně ekonomické fakulty.

Z rukou děkana fakulty, doc. Ing. Tomáše Šubrta, Ph.D. a zástupkyň partnerských institucí, Kataríny Krausové (SAS) a Michaely Modálkové (DataBon) převzalo 7 studentů certifikát dokládající jejich excelentní schopnost statistické analýzy dat v programu SAS a 4 studenti certifikát dokládající jejich excelentní schopnost analýzy dat v programu Statistica.

V certifikátech jsou koncentrovány vědomosti, které studenti získali v rámci předmětů vyučovaných a garantovaných Katedrou statistiky PEF ČZU, a dále dovednosti pokročilé analytické práce s příslušným statistickým softwarem. Certifikáty tak studentům na trhu práce otevírají dveře zejména do pozic v oblastech statistické analýzy dat, data miningu či machine learningu.

Oceněným studentům srdečně gratulujeme a kolegům z katedry statistiky děkujeme za motivaci studentů k práci se specializovaným softwarem a za jejich schopnost nadchnout je ke studiu statistiky nad rámec požadovaných standardů.

Podrobné informace o možnostech a podmínkách certifikace v dalším akademickém roce 2024/2025 lze získat přímo od pedagogů katedry statistiky v rámci vyučovaných předmětů nebo přímo za SAS u vedoucího KS PEF Ing. Tomáše Hlavsy, Ph.D. a za program Statistica u tajemnice KS PEF Ing. Radky Procházkové, Ph.D.

Autoři: Tomáš Hlavsa a Radka Procházková