Delegace syrských akademiků navštívila PEF

V termínu od 14. června do 25. června 2024 hostila Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze, delegaci pedagogů z Tishreen University v Sýrii v rámci programu Erasmus+ International Credit Mobility KA171, výzva 2023.

Fakultu přijeli navštívit:

Prof. Sawsan Ghazal, Dr. Ghassan Fandi Ph.D., prof. Marwan Issa a Mgr. Juliet Nassar.

Delegace se zapojila do školicích aktivit s cílem zlepšit jejich akademické a odborné znalosti.

Klíčové diskuse proběhly s prof. Ing. Lubošem Smutkou, Ph.D., proděkanem Provozně ekonomické fakulty (PEF) a vedoucím Katedry obchodu a financí na PEF a s doc. Ing. Innou Čábelkovou, Ph.D. se zaměřením na ekonomické a zdravotní dopady klimatických změn.

Významně přispěli k diskutovanému tématu programoví koordinátoři doc. Ing. Vladimír Krepl, CSc. a Ing. Ghaeth Fandi Ph.D., kteří poskytli vhled do pokročilých výzkumných metodologií a systémů postgraduálního studia.

Součástí programu bylo také setkání s Ing. Janem Hučkem, Ph.D., vedoucím oddělení mezinárodních vztahů PEF, které mělo za cíl podrobně probrat mezinárodní výměnné strategie a vylepšení programu Erasmus+ International Credit Mobility KA171, výzva 2023.

Tyto interakce obohatily delegaci o porozumění ohledně akademických mezinárodních výměn, dále pak o vhled do univerzitní strategie ohledně sjednocení datových bází, o výzkumné praktiky a strategie prezentace výstupů výzkumu v publikacích v mezinárodních prestižních impaktovaných odborných časopisech.

Aktivity ohledně mezinárodní spolupráce byly koordinovány Ing. Terezou Brůna-Slámovou, Ph.D., Oddělení mezinárodních vztahů, ČZU Praha.